АКТИВНЕ ОБЛАДНЕННЯ

(Виробник - Huawei)


    
    
 
 

До активних оптичних елементів можна віднести пристрої, принцип дії яких заснований на взаємодії, як мінімум, двох світлових потоків в активному середовищі. До таких елементів можна віднести:

  • оптичні підсилювачі,
  • оптичні хвильові конвертери.

Оптичні підсилювачі
Оптичні підсилювачі збільшують потужність сигналу без перетворення його в електричну форму. Вони працюють на основі принципу стимульованого випромінювання, як спеціаліірованние форми лазерів, які посилюють світло за один прохід через підсилювач. В даний час застосовуються два основних види оптичних підсилювачів: підсилювачі на основі волокна з присадками та напівпровідникові лазерні підсилювачі.

Хвильові конвектори
В рамках концепції повністю оптичних мереж хвильовий конвертер здійснює оптичне перетворення довжини хвилі сигналу, що приходить в іншу довжину хвилі, що необхідно для комутації сигналу в багатоканальних лініях зв'язку з ущільненням по довжинах хвиль. Принцип дії такого перетворення, також відомого як λ-конверсія, заснований на ефектах нелінійної взаємодії вихідного оптичного сигналу зі спеціальним сигналом від лазера накачування, в результаті чого утворюється випромінювання нової довжини хвилі. Це перетворення на відміну від оптоелектронних перетворень не вносить затримки та здатне працювати аж до дуже високих частот модуляції (10Гбіт / с і вище).

}

ВГОРУ СТОРІНКИ